زندگي و وصيت نامه دانشجوي پزشكي شهيد  " حسين‌علی زارع "
 
ولادت : 10/1/1347 – سلطان آباد شیراز
شهادت : 26/10/1365 – عملیات کربلای 5 ، شلمچه
در سال ۱۳۴۷ و مصادف با بهار و محرم و در شب عاشورا، متولد شد. او که هشتمین فرزند خانواده بود ، با تلاش مداوم پدر کشاورزش، سالهای کودکی را سپری می‌کند و سپس در مدرسهٔ روستای سلطان آباد، دورهٔ ابتدایی را آغاز می‌کند. حسین‌علی پس از به پایان رساندن سال چهارم ابتدایی در دبستان روستای سلطان آباد، عازم شیراز می‌شود و به ادامهٔ تحصیل می‌پردازد و تحصیلات دورهٔ راهنمایی را نیز با رتبه و معدل ممتاز به پایان می‌رساند و به عنوان دانش آموز نخبه و برگزیده در دبیرستان توصیه شیراز پذیرفته می‌شود و در رشتهٔ تجربی تحصیل می‌کند.
وی از کودکی با فریضه‌های نماز و روزه انس گرفته بود و در مسجد وبه جماعت نمازش را به پا می‌داشت. امام خمینی(ره) را عاشقانه ستایش می‌کرد و فرمان‌های او را با خلوص نیت جامهٔ عمل می‌پوشاند و به مطالعهٔ نهج‌البلاغه و کتابهایی از شهیدان مطهری و دستغیب می‌پرداخت.
با آغاز جنگ تحمیلی، در تابستان نخستین سال تحصیل در دبیرستان و در پانزده سالگی به سوی جبهه می‌شتابد. هنگامی که در جبهه به سر می‌برد، پیش از آنکه در خط مقدم جبهه حضور یابد، نیمه شب به یکی از امام زاده‌های منطقه می‌رفت و نجوا می‌کرد.
وی پس از آنکه تحصیلات دورهٔ متوسطه را به پایان می‌رساند، در آزمون ورودی دانشگاه‌ها شرکت کرده و در رشتهٔ پزشکی دانشگاه شیراز پذیرفته می‌شود. او پس از ثبت نام در دانشگاه و پیش از شروع نخستین نیم سال تحصیلی نیز به سوی میدان رزم می‌رود. اما نیم سال دوم تحصیل را در دانشگاه حضور نداشت چرا که مشغول پیکار و شرکت در عملیات کربلای ۴ بود، که در این عملیات از ناحیهٔ بازو مجروح می‌شود.
 زمانی که اطلاع می‌یابد زمان عملیکات کربلای ۵ نزدیک است، به عنوان آر. پی. جی زن در عملیات شرکت می‌کند و سرانجام جامهٔ سرخ شهادت را بر تن می‌کند.
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1391-11-9 16:27        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ