زندگي و وصيت نامه دانشجوي پزشكي شهيد "محمدهادی خوش نیت جهرمی"

 
ولادت : 28/5/1346 ، شیراز
شهادت : 19/10/1365 ؛ عمليات کربلای 5 ، شلمچه


او در سال ۱۳۴۶ و در شب سالروز میلاد حضرت زهرا (س) در شیراز چشم به جهان گشود. در خانواده‌ای متدین پرورش یافت و از کودکی به گفتن اذان و اقامه در بنای مقدس فاطمیهٔ شیراز می‌پرداخت و با مسجد و جماعت انس می‌گرفت. محمدهادی به خلق و خویی پسندیده و حسنه آراسته بود.
در روز‌ها و ماه‌های باشکوه انقلاب، در راهپیمایی‌های عظیم مردم شیراز شرکت می‌کرد و پس از پیروزی انقلاب نیز به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد و در گروه مقاومت مسجد کشتکاران شیراز و سایر مساجد به فعالیت می‌پردازد. با آغاز جنگ تحمیلی خواهان رفتن به میدان نبرد می‌شود و با سن و سال کم و در سال ۱۳۶۱ در یکی از پادگان‌های شیراز دوره نظامی را طی می‌کند.
وی در نخستین ماموریت در راه جنگ، در جبههٔ جنوب حضور می‌یابد و در منطقهٔ «زبیرات» و در عملیات والفجر مقدماتی از ناحیه سینه و دست به شدت مجروح می‌شود به حدی که درمان در بیمارستان‌های شیراز و اصفهان نتیجه نمی‌دهد تا اینکه به دست فردی که از لطف و احسان امامان معصوم (ع) سیراب بود به شفای عاجل می‌رسد و سبب حیرت همگان می‌شود.
او بار دیگر راهی جبهه می‌شود و در عملیات کربلای ۴ توسط سموم و مواد شیمیایی آسیب می‌بیند اما با وجود جراحت فراوان و داشتن پایان نامهٔ تحصیل دوران متوسطه در آزمون سراسری شرکت کرده و در رشتهٔ پزشکی پذیرفته می‌شود. پس از اعلام نتایج آزمون وی بی‌درنگ و برای چهارمین بار به جانب جبهه می‌شتابد و این بار با شرکت در طرح عملیات کربلای ۵، به رزم و مبارزه می‌پردازد تا اینکه به درجهٔ والای شهادت نائل می‌گردد.
 
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1391-11-9 12:19        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ