وصيت نامه دانشجوي پزشكي شهيد "علیرضا فیجانی"ولادت : 4/12/1340
شهادت : 25/10/1360
بسم الله الرحمن الرحيم
 الذين هاجروا و جاهدوا فى سبيل الله باموالهم و انفسهم اولئك اعظم درجه عندالله
خدايا تومى دانى اكنون که خود را شناخته ام كه چه بايد بکنم، آنچه را كه درتوان و چنته خويش دارم در راه تو و براى تو به كف گرفته ام و به ميدان امتحان تو گام نهاده ام.
 اى يكتا باز تو مى دانى كه نه ثروتى از اين دنيا اندوخته ام كه تو را به آن يارى كنم و نه فرزندى كه به اذن تو در روى زمين بفرستم و تنها هديه ناقابلى كه دارم همين جان است كه دربدن دارم آن هم اگر مقبول درگاه عطاى تو افتد.
 آيا تو مى دانى كه اگر درتشييع جنازه بندگان راستگويت و رهروان راه بزرگ سرورت حسين (ع) در رنجم و یا در عاشوراى بزرگ حماسه ساز، تا ريخت اشكها ريخته ام، نه بخاطر فقدان اين بزرگان است ونه بخاطر قطعه قطعه شدن بدن اين عزيزان و نه بخاطر ناله هاى كودكانشان و نه بخاطر ضجه هاى مادران و خواهرانشان بوده نه ، كه اسلام و قرآن جز با ريختن اين خونها و با گريه هاى اين مادران پايدار نخواهد ماند وتو مى دانى كه فقط بخاطر اين بود كه نكند خداى ناكرده در اين امتحان كه خداوند بر ما روا مى دارد سرافكنده بيرون بيايم ، گریه ام براين بود كه نكند فقط نماز خوانده باشم بدون اينكه روح قيام و مبارزه با ظالمان را فهميده باشم بى آنكه شهادت حسين (ع) وپيام زينب (س) و رسالت سجاد(ع) را درك كرده باشم، گريه ام از آن بود كه نكند خداى نكرده از روزه قضا شكم را خالى ‌از غذا كنم و با زبان بى روزه چشم بى روزه و گوش و قدم و قلم و عمل بى روزه پرونده اعمال را سياه كرده باشم، در هر حال اى خداى بزرگ از تو مى خواهم كه از گناهانم درگذرى ومرا ببخشى و بيامرزى.
اينك سخنى با تو اى برادر وخواهر، شما را به خدا قسم مى دهم كه درسوگ من گريه نكنيد و فقط به اين صحبت فكر كنيد كه اين برادرها و خواهرها و اين پيروان حسين زمان به‌چه جرمى در زير حمله جلادان تاريخ اجسادشان قطعه قطعه شده و مى شود كه جز اين است كه نداى حق سردادند آيا جز اين فرياد زدند كه ما مى خواهيم زندگى فقيرانه اى داشته باشيم اما زير بار ظلم وننگ يزيديان تاريخ نرويم.
 پس برادر و خواهر تومى دانى كه گناه اين شهيدان جز اين نبوده است كه فرياد حق سردادند و اينك تو برادر و خواهر که ناظر براين مجادله هستى قضاوت كن ،قضاوت در خود و براى خودت و درحضور خدا كه چه هستى و چه مى كنى و در جبهه حق و باطل كدام سو را گرفته اى؟ آيا تن به ذلت يزيد داده ايد يادست بيعت با حسين ؟
برادر و خواهر ،بدان كه در جهان دو راه بيش نيست يا راه حسين است يا راه يزيد، جز راه حسين هر راه ديگرى كه برگزيده اى ،گرچه به گفتار با يزيد نيست ،ليكن درعمل راهى جز راه يزيد نيست .
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1391-11-9 12:19        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ