زندگي و وصيت نامه دانشجوي پزشكي شهيد دكتر "داريوش اژدهاكش "ولادت : 1/7/1341 كازرون
شهادت: 16/12/1363سر پل ذهاب
در دوران تحصيلات ابتدايي ، با هوش سرشاري كه دارد، به عنوان شاگردممتاز كلاس ، درس مي آموزد و در اوقات فراغت با دستان كوچكش پدر را در كار زراعت ياري مي دهد و دشت هاي خشك را به بركت محصول كشاورزي زينت مي بخشد. براي ادامه تحصيل از روستا به كازرون مي آيد.
او به كتاب هاي مذهبي به ويژه در زمينه ي قصه هاي قراني علاقه نشان مي دهد و آن ها را مطالعه مي كند.
پس از پيروزي انقلاب اسلامي ، او موفق مي شود گواهينامه ي پايان تحصيلات متوسطه در رشته ي تجربي را به دست آورد، اما به علت انقلاب فرهنگي و تعطيلي دانشگاه ها موفق نمي شود در آزمون سراسري شركت كند و ناگزير به خدمت سربازي روي مي آورد و در منطقه ي غرب كشور به فعاليت مي پردازد.
براي داريوش پايان دوره سربازي آغاز ديگري است. در سال 1363 سعي و تلاشش ثمر مي دهد و در آزمون ورودي سراسري در دانشگاه علوم پزشكي شيراز، رشته ي پزشكي پذيرفته مي شود اما جبهه رهايش نمي كند.
او در نيم سال اول تحصیلی  رتبه نخست را به خود اختصاص مي دهد ودر اوج پيشرفت ،ديگر بار مهمان جبهه ها مي شود. و در 16 اسفند ماه سال 1363 شهد شهادت كامش را شيرين مي كند.
بخش هايي از وصيت نامه ي شهيد:
" بنده بسيار خوشحال هستم كه توانستم به ياري خداوند، به نداي " هل من ناصر و ينصرني" حسين زمان لبيك بگويم و به جبهه بيايم.
مادر عزيزم مي دانم كه فراق فرزند بر هر مادري مشكل است ولي به خاطر خدا صبر داشته باش و من هم فقط وظيفه ام را انجام داده ام، اميدوارم مرا حلال كنيد.
اي برادران سعي كنيد تقوا پيشه كنيد و از جهاد اكبر " جهاد با نفس " و جهاد اصغر " جهاد با كفر" غافل نمانيد و همواره به ياد خدا باشيد و به خدا توكل كنيد."
 
 
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1391-11-9 12:19        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ