معرفی گروه
گروه کودکان دانشگاه علوم پزشکی شیراز که شامل بخشهای کودکان و نوزادان می باشد یکی از گروههای اصلی این دانشگاه است که از بدو تاسیس این دانشگاه تاکنون همواره به عنوان یکی از مهمترین، فعالترین و موفق ترین واحدهای آموزشی دانشگاه مطرح بوده و می باشد. از بدو تاسیس این گروه تاکنون با همت و کوشش دسته جمعی اساتید بزرگوار و دلسوز همواره در جهت ارتقاء کیفیت و بهبود وضعیت آموزشی فراگیران در سطوح مختلف اعم از دانشجویان، دستیاران تخصصی و فوق تخصصی تلاش گردیده است و به همین سبب خوشبختانه همواره به عنوان یکی از واحدهای آموزشی موفق و با کیفیت در ارزیابیهای مختلف سربلند و مورد تائید بوده است. مسلما مجموعه بسیار گسترده ای که امروز به نام گروه کودکان وجود دارد از مجموعه کوچکتری که در بدو تاسیس با حضور تنی چند از اساتید پیشکسوت و بنیانگذار تشکیل شده است بوجود آمده است. در طی سالیان گذشته تا کنون با تلاش و پشتکار روسا و اساتید محترم گروه، روز به روز به تعداد بخشها و فراگیران و فضاهای آموزشی افزوده شده است و وسایل و امکـــانــات مورد نیاز نیز به نسبت گستردگی مجموعه تامین گردیده است. خوشبختانه فارغ التحصیلان این گروه همواره جزء بهترین و برجسته ترین متخصصین کشور بوده اند.
در حال حاضر این مجموعه دارای  51 نفر عضو هیئت علمی (16 استاد، 12 دانشیار و 23 استادیار)، 51 نفر دستیار تخصصی و 26 نفر دستیار فوق تخصصی (در رشته های عفونی، نوزادان، ایمونولوژی، کاردیولوژی، گوارش، نفرولوژی، اندوکرین، اعصاب و هماتولوژی) و 2 نفر فلوشیپ (مراقبت های ویژه کودکان و اقدامات مداخله ای قلب کودکان) و تعداد زیادی دانشجویی پزشکی در مقاطع کارآموزی و کارورزی می باشد. بخش کودکان دارای تقریبا 214تخت بستری کودکان و 75 تخت نوزادان در بیمــارستان های نمــازی، امیر، شهید دستغیب و حافظ می باشد. از جمله موفقیت های دیگر این گروه دریافت گواهی نامه ISO 9001 به عنوان اولین گروه اصلی آموزشی دانشگاه می باشد.
مجموعه فوق دارای همکاری آموزشی نزدیک با سایر بخش های ذیربط دانشگاه اعم از بخشهای جراحی کودکان، رادیولوژی، پاتولوژی و مراکز تحقیقاتی دانشگاه می باشد. با تلاش و دلسوزی کلیه اعضاء خوشبختانه گروه کودکان در مقایسه با سایر مراکز آموزشی مشابه از وضعیت علمی و آموزشی مطلوب و قابل قبولی برخوردار میباشد.
 
 
اهداف و رسالت گروه :
- ارتقاء سطح سلامت جامعه
- ارتقاء و بهینه سازی کمیت و کیفیت آموزش پزشکی در زمینه بیماریهای کودکان و نوزادان در سطوح مختلف تحصیلی
- ارتقاء و بهينه سازي كميت و كيفيت پژوهش در زمینه بیماریهای کودکان و نوزادان
- فراهم كردن محيط مساعد جهت ارتقاء سلامت جامعه در زمينه بيماريهاي کودکان و نوزادان با استفاده از ارتقاء سطح آگاهی جامعه با توجه با استانداردهای جهانی
 
 
بديهي است تلاش گروه کودکان براي ارائه خدمات درماني و آموزشي با بالاترين كيفيت ممكن و با همکاری مستمر اساتید، دستیاران فوق تخصصی و تخصصی خواهد بود.


 
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1396-4-19 11:13        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ