افتتاح بخش مراقبت های ویژه جراحی مغز و اعصاب (1)

با حضور آقای دکتر ایمانیه رئیس دانشگاه علوم پزشکی ، آقای تاج گردون معاون برنامه ریزی استانداری، اساتید گروه جراحی مغز و اعصاب، ریاست و مدیریت بیمارستان نمازی ، بخش مراقبت های ویژه جراحی مغز و اعصاب مرکز آموزشی درمانی نمازی در تاریخ 8/4/93 افتتاح گردید.

این بخش با ظرفیت 10 تخت با تجهیزات کامل با هزینه ای بالغ بر 350 میلیون تومان بازسازی شده است.

eftetah1.jpg

eftatah2.jpg

eftetah3.jpg

eftetah5.jpg

eftetah4.jpg


انتخاب آقای دکتر فرخی به عنوان استاد منتخب سال 1392


آقای دکتر مجید رضا فرخی به عنوان استاد منتخب سال 1392 برگزیده شدند و به این منظور در مراسمی که در تاریخ 8 خرداد ماه جاری در مجتمع ولایت به مناسبت بزرگداشت روز استاد برگزار شد، از ایشان تقدیر به عمل آمد.

farrokhi_montakhab.jpgسمینار معرفی و ترویج علوم و فن آوری های شناختی در تاریخ 19/10/92 برگزار گردید

seminar_dei92_4.jpg
seminar_dei92_2.jpg

seminar_dei92_3.jpg


seminar_dei92_1.jpg

در مردادماه سال جاری تعداد 250 عمل جراحی در گروه جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شیراز صورت گرفت که از این بین تصاویری از نتایج تعدادی از جراحی های مذکور در سایت قابل مشاهده می باشد.

جهت مشاهده کامل گزارش این اعمال اینجا را کلیک کنید.

a2.jpga1.jpg

 

 

 

کلاس میکرولب


 
 
 


برگزاری امتحان شفاهی اینترن ها در پایان هر دوره


 

 b.jpg
c2.jpgc1.jpg

d2.jpgd1.jpg
 


گزارش سمینار کشوری تازه های جراحی اعصاب فانکشنال و استریوتاکتیک


برنامه ريزي اين سمينار از اسفند ماه 91 در مركز تحقيقات نوروساينس شيراز و گروه جراحي اعصاب آغاز گرديد. اين نخستین سمینار کشوری جراحی اعصاب فانکشنال واستریوتاکتیک بود كه در روز جمعه 7 تیرماه 1392در محل هتل پارس با حضور متخصصین جراحی مغز و اعصاب، نورولوژی،روانپزشکی، علوم اعصاب و روانشناسی بالینی از دانشگاههاي تهران ،ايران ،شهيد بهشتي ، مشهد در محل هتل پارس شیراز  با مجوز از هيأت رئيسه محترم دانشگاه برگزار شد. بالغ بر 100 نفر از
 متخصصين رشته هاي مختلف از تهران ، اهواز ، شهرستانهاي استان فارس ، مشهد ،كاشان و قم در اين سمينار شركت نمودند .

دکتر مجیدرضا فرخی، مدیرگروه جراحی مغز و اعصاب و رییس مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی در خصوص این همایش گفت: این همایش با دعوت از اساتیدپیشکسوت در این رشته از شهرهای تهران، مشهد و شیراز برگزار شد و اساتید مدعو به سخنرانی درباره جدیدترین پیشرفتهای صورت گرفته در خصوص جراحی بیماران واجد اختلالات روانی، اختلالات حرکتی، صرع و دردهای مزمن پرداختند. وی افزود: جراحی اعصاب استریوتاکتیک و فانکشنال از جدیدترین و جذابترین رشته های فوق تخصصی جراحی مغز و اعصاب است که به درمان جراحی بیمارهایی همچون پارکینسون، ترمور (لرزش)، دیستونی، اختلال وسواس فکری و عملی، افسردگی شدید، سندرم توره، دردهای مزمن و صرع می پردازد که در حال حاضر امکانات انجام این اعمال جراحی با سرمایه گذاری بالغ بر دو میلیارد تومان توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این دانشگاه موجود می باشد. در طی این همایش، سخنرانی در مورد جدیدترین پیشرفتهای علمی این رشته در ایران و دنیا توسط اساتید صاحب نظری همچون استاد خسرو پارسا، دکتر علیرضا زالی (ریاست جدید سازمان نظام پزشکی کشور)، دکتر سهراب شهزادی، دکتر غلامعلی شهیدی از تهران، دکتر حمید اعتمادرضایی از مشهد و دکتر موسی تقی پور از شیراز ارائه شد. دبير علمي اين همايش ، دكتر موسي تقي پور و دبير اجرايي دكتر علي رزم كن بودند .

دکتر فرخی ابراز امیدواری کرد که با برگزاری چنین همایشهایی، راه جهت آشنایی بیشتر گروه های مختلف پزشکی با جراحی استریوتاکتیک و فانکشنال هموار شود.

در دانشگاه علوم پزشكي شيراز با همكاري متخصصين نورولوژي و روانپزشكان انشاء ا... در آينده خبرهاي جديد از درمانهاي پيشرفته در زمينه بيماريهاي فوق را خواهيم شنيد .

در پايان از سخنرانان ميهمان با تقديم هديه قدرداني شد و دكتر فرخي از مساعدتهاي رياست محترم دانشگاه ، هيأت رئيسه محترم دانشگاه و مديران گروههاي روانپزشكي و نورولوژي تشكر نمودند .


functional.seminar.axe1.jpg

seminar.functional.axe.2.jpg

seminar.functional.axe.3.jpgکنفرانس بررسی ارتباط پزشک با بیمار در مورخه پنجشنبه 23/3/92 با سخنرانی آقای دکتر فیروزآبادی عضو محترم هیات علمی گروه روانپزشکی در سالن کنفرانس گروه جراحی مغز وا عصاب نمازی برگزار گردید

confrence.sahraeian1.jpg

confrencesahraeian.2.jpg

آقای دکتر مجیدرضا فرخی به عنوان مدیر گروه آموزشی منتخب و برتر در اولین جشنواره منتخبین مرکز پایش مراقبتهای درمانی (MCMC) معاونت درمان برگزیده شدند و با اهداء لوح تقدیر و تندیس از ایشان تقدیر بعمل آمد


mcmcx.jpgmcmc2.jpg


گزارش تصویری امتحان آسکی فلوشیپ اسپاین اردیبهشت ماه  92

feloship92-1.jpg


feloship92-2.jpg

feloship02-3.jpgکسب عنوان فرآیند برتر در جشنواره شهید مطهری سال 1392

فرآیند (تغییر الگوی اجرا و اعمال روشهای نوین ارزشیابی در برگزاری ژورنال کلاب ماهانه گروه جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شیراز ) ارائه شده توسط آقای دکتر مجید رضا فرخی و آقای دکتر علی رزم کن موفق به کسب عنوان فرآیند برتر جشنواره شهید مطهری دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال 1392 گردید.

axe.termeh.jpegmotahari2.jpg

 انتخاب آقای دکتر فرخی به عنوان پژوهشگر فعال سال 1391

آقای دکتر مجیدرضا فرخی مدیر گروه جراحی مغز و اعصاب به عنوان پژوهشگر برگزیده سال 1391 انتخاب و  طی مراسمی که از طرف دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سالن سینا و صدرا برگزار شده بود از ایشان تقدیر بعمل آمد .dr.farokhi.jpg

تصویب تحویل شش تخت بستری در بیمارستان نمازی برای راه اندازی مجدد بخش مستقل جراحی مغز واعصاب کودکان


در طی نشستی که در تاریخ بیست و هفتم اسفندماه با حضور جمعی از اساتید و دستیاران گروه جراحی اعصاب با دکتر ایمانیه ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی شیراز صورت گرفت، تعداد تخت های بخش جراحی مغز و اعصاب کودکان بیمارستان نمازی به صورت مستقل به شش تخت افزایش یافت.
 

گزارش تصویری کوهنوردی دستیاران

 

در پایان سال 1391 دستیاران و تعدادی از اساتید گروه جراحی مغز و اعصاب صبح جمعه 25 اسفندماه در جمعی صمیمانه پس از بازدید از مناظر تاریخی قلات، در دامان طبیعت به صرف صبحانه پرداختند.


 
 
دکتر علی رزم کن، دستیار ارشد گروه جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شیراز، موفق به کسب عنوان محقق دانشجو برگزیده علوم بالینی جراحی در پانزدهمین جشنواره بین المللی رازی شد.

سایت روابط عمومی دانشگاه

سایت جشنواره رازی

jashnvarehrazi.1.jpg

 

افتخارآفرینی دستیار گروه جراحی مغز و اعصاب در کنگره CNS امریکا

دکتر علی رزم کن، دستیار سال آخر جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شیراز موفق به کسب جایزه بهترین پژوهش رزیدنتی در زمینه ترومای مغز شد. در جریان برگزاری شصتمین دوره کنگره سالیانه جراحان مغز و اعصاب جهان Congress of Neurlogical Surgeons که از 16 تا 21 اکتبر در شهر سان فرانسیسکوی امریکا برگزار شد، از میان 2000 مقاله ارسالی، در هر زیرگروه فوق تخصصی (تروما، فانکشنال، اسپاین، تومور، واسکولار، اطفال) ده مقاله به عنوان Top Ten Abstracts به صورت سخنرانی ارائه شدند و در هر گروه یک مقاله به عنوان بهترین مقاله جایزه ویژه CNS  و AANS را دریافت نمود.

razmkon.america.jpg
 

مقاله دکتر رزم کن تحت عنوان بررسی "اثر آنتی اکسیدان های مغزی در ترومای مغز در یک کارآزمایی بالینی انسانی" به عنوان بهترین مقاله رزیدنتی، موفق به دریافت جایزه ویژه کنگره شد.

razmkon.madrak.jpg

سمت راست: پروفسور قاضی یاشارگیل پدر میکرونوروسرجری

razmkon.professorghazi.jpg

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1393-4-10 9:22        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ