معرفی گروه :

گروه پوست بیمارستان شهید دکتر فقیهی از سال 1353 فعالیت خود را در خصوص ارائه خدمات درمانی به بیماران مبتلا  به انواع بیماریهای پوستی از قیبل سرطانها ی پوستی ، بیماریهای بافت همبند ، بیماریهای عفونی و غیر عفونی پوست ، بیماریهای خود ایمنی تاولی و غیر تاولی و دیگر بیماریهای پوستی به جز سوختگی آغاز نمود . این گروه فعالیت خود را در زمینه آموزشی و درمانی در قالب بخش ودرمانگاه پوست ارائه می دهد . بخش بستری بیماران پوستی با تعداد 24 تخت  و بخش سرپایی آن شامل اطاقهای معاینه ، ، اتاق بیوپسی ، لیزر ، کرایو تراپی و نور درمانی می باشد، با حضور دستیاران پوست و دانشجویان رشته پزشکی و با نظارت اساتید پوست در حال ارائه خدمات درمانی به بیماران می باشد .
این گروه علاوه بر فعالیت های آموزشی و درمانی ، در زمینه پژوهشی نیز فعال می باشد و با مشارکت با مرکز تحقیقات پوست ، طرح های تحقیقاتی زیاد را به اجرا گذاشته و امید است دستاوردهای آن به تشخیص و درمان بیماریهای پوست کمک کند .

اهداف گروه :
 
پرورش نیروهای متخصص با استفاده از دانش و تجربه  اساتید مجرب پوست و ارائه روشهای درمانی جدید و انجام طرحهای پژوهشی پایه و بالینی در راستای بهبود و درمان بیماریهای پوست .  در این راستا آموزش اصول پایه و مهم رشته پوست به دانشجویان پزشکی جهت آماده سازی آنان در تشخیص ودرمان بیماریهای شایع پوستی مد نظر خواهد بود .

دورنمای گروه :


امکانات موجود در گروه:
اطاق کنفرانس ، اطاق اساتید ، اطاق بیوپسی و عمل جراحی کوچک و سرپایی ، بخش لیزر ، کرایوتراپی ، بخش نور درمانی ، اطاق پاتولوژی ، کتابخانه ، اطاق دستیاران  اطاق فتو فایندر و تریکوسکوپی ، اطاق کامپیوتر همراه کلیه وسایل مربوطه در بیمارستان سعدی (شهید فقیهی) مستقر می باشد ، به علاوه تستهای تشخیصی و درمانی از جمله پچ تست ، انواع لیزرهای الکساندریت ، دیوید ، CO2, Qswitch ,IPL,RF

اقدامات درمانی گروه :

بیوپسی ، گرافت و انواع فلاپهای پوستی  به کار گیری انواع لیزر در بیماری های پوستی و زیبایی ،،جراحی های ناخن ، ایمونوتراپی ،درماپن ،تزریق بوتاکس، فیلرو انواع ژل ، تزریق چربی ، ساب سیژن ، بلفار وپلاستی ، پیلنیگ ، کاشت مو و مزوتراپی می باشد . که دارای گذشته ای بیش از یک چهارم قرن است .تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1394-8-11 12:17        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ