معرفی گروه:

گروه پزشکی اجتماعی شیراز بعنوان اولین گروه پزشکی اجتماعی در کشور دارای سابقه تاسیس بیش از چهل سال می باشد. در دوران فعالت این گروه شاهد به ثمر رسیدن خدمات زیادی همچون اجرای پروژه های زیربنایی بهداشت روستایی در کوار و مرودشت که بعدها در سطح کشور تحت عنوان شبکه مراقبت های اولیه بهداشتی نام گذاری و اجرا گردید و همچنین تربیت تعداد زیادی از متحصصین رشته پزشکی اجتماعی، MPH، و کارشناسان ارشدی می باشیم که در نقاط مختلف کشور مشغول به ارائه خدمت می باشند. از دیگر وظایفی که این گروه بر عهده دارد آشنائی دانشجویان پزشکی و رشته های وابسته, با مبانی بهداشت عمومی و آماده ساختن کارکنان آینده ی بهداشت و درمان کشور برای حل مشکلات مربوط به سلامت جامعه می باشد. همچنین تعداد چشمگیری کتاب نیز در زمینه های مختلف و ازجمله اپیدمیولوژی, بهداشت شغلی, بهداشت خانواده, روش پژوهش, و بهداشت عمومی ،  و ..... به وسیله ی اساتید این بخش تالیف یا ترجمه شده است . امید است اعضای حال حاضر گروه نیز بتوانند در ادامه فعالت ها و خدمات قابل توجه ارائه شده توسط پیشینیان خود عمل نموده و نقشی هر چند کوچک در ارتقاء سلامت جامعه خود داشته باشند.
گروه پزشکی اجتماعی يکی از گروههای آموزشی دانشکده است که خدمات آموزشی خود را در 4 مقطع علوم پايه, علوم بالينی و دستياری وMPH پزشکي خانواده ارائه می دهد.اميد است اطلاعات مورد نياز خود در مورد اين گروه را در وب سايت ملاحظه بفرمائيد.پيشنهادات ارزنده خود را می توانيد از طريق پست الکترونیکی(قسمت تماس با ما )برای ما ارسال فرمائيد.

اهداف و رسالت گروه:

رسالت گروه پزشکی اجتماعی آموزش , پژوهش و تربيت دانشجويان و دستيارانی است که آگاهی و شناخت کافی در زمينه علوم بهداشتی را داشته و مهارتهای مربوط به سنجش مستمر نيازهای سلامت افرادوجوامع, برنامه ريزی ارائه خدمات طب پيشگيری و  ارزشيابی برنامه های بهداشتی را کسب نمايند.جهت انجام ماموريت فوق , اقدامات ذيل در گروه انجام می گيرد:

 

     آموزش دانشجويان پزشکی در زمينه علوم بهداشتی          

                      آموزش وتربيت دستياران پزشکی اجتماعی   

                       انجام پژوهشهای کاربردی در زمينه علوم بهداشتی

      ارائه خدمات مشاوره ای در زمينه های علوم بهداشی و پزشکی جامعه نگر  


 

 

امکانات گروه:
برای دسترسی به امکانات گروه اینجا را کلیک کنید

تسهیلات و خدمات گروه:
برای دسترسی به تسهیلات و خدمات گروه اینجا را کلیک کنید
 
 

 

 

 

   


 

 
 
 

 

 

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1391-10-20 14:05        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ