معرفي گروه:

گروه فيزيولوژي يكي از قديمي‌ترين گروه‌هاي آموزشي در دانشگاه علوم پزشكي شيراز است كه در طبقه ششم ساختمان شماره 3 دانشكده پزشكي واقع مي‌باشد. فعاليت ‌آموزشي اين  گروه از سال 1328 تقريباً همزمان با تأسيس دانشكده پزشكي شيراز آغاز شد. در ابتدا اين فعاليت منحصر به آموزش دانشجويان رشته پزشكي بود ولي با تأسيس دانشكده‌هاي ديگر دانشگاه شيراز، فعاليت آموزشي گروه نيز توسعه پيدا كرد. در حال حاضر اعضاء هيات علمي اين گروه تدريس دروس فيزيولوژي دانشجويان در كل رشته هاي دانشگاه علوم پزشكي شيراز را عهده دار مي‌باشند.

 دوره كارشناسي‌ارشد فيزيولوژي از سال 1349 در گروه راه‌اندازي گرديد و از آن زمان تا كنون، به طور مستمر در اين مقطع دانشجو پذيرفته شده است. با توجه به نياز كشور و سابقه آموزشي موفق گروه، دوره دكتراي فيزيولوژي از مهر ماه 1378 با پذيرش دو دانشجو شروع گرديد و هم اکنون در مجموع 36 نفر در دوره كارشناسي ارشد و دكتراي فيزيولوژي مشغول به تحصیل می‌باشند.


 اهداف و رسالت گروه:

رسالت گروه فيزيولوژي در وهله اول ارتقاء سطح علمي دانشجويان رشته پزشكي و ساير رشته هاي وابسته در مباحث فيزيولوژي و نيز تربيت متخصصين رشته فيزيولوژي در مقاطع كارشناسي ارشد و دكترا مي باشد. بر اين اساس، اهداف گروه فيزيولوژي به شرح زير مي باشد:

1- ارائه و آموزش دروس نظری و عملی فيزيولوژي به دانشجویان تمام مقاطع و رشته های موجود در دانشگاه علوم پزشکی شیراز
2- انجام پژوهش های بنیادی و کاربردی در حيطه هاي مختلف فيزيولوژي
3- تربیت نیروهای متخصص و توانمند براي برآوردن نيازهاي بهداشتي، آموزشی و پژوهشی جامعه
4- ارائه خدمات آزمایشگاهی در زمینه‌های ممکن

 
تعداد اعضای هيات علمي گروه:

گروه در حال حاضر 10 نفر عضو هيات علمي دارد كه شامل 5  نفر استاد ، 2 نفر دانشیار و 3 نفر استادیار می‌باشد. امكانات فيزيكي و فضاهاي آزمايشگاهي:

 گروه داراي يك آزمايشگاه عمومی و 9 آزمايشگاه تخصصی تحقیقاتی شامل آزمايشگاه‌هاي كشت سلول، هورمون و توليد مثل، علوم اعصاب، علوم رفتاري، قلب و عروق، كليه، تنفس و ثبت سلولي مي باشد.
در گروه سه كلاس جهت برگزاري دروس اختصاصي دانشجويان كارشناسي ارشد و دكتراي گروه و يك سالن سمينار براي برگزاري سمينارها و گردهمايي‌هاي درون گروهي اختصاص داده شده است. در حال حاضر سه اتاق مجهز به رايانه متصل به اينترنت و پرينتر براي استفاده دانشجويان كارشناسي ارشد و دكتراي تخصصي در اختيار آنان قرار دارد.
    كتابخانه گروه حاوي كتب مرجع و درسي جديد و همچنين لوح هاي فشرده آموزشي جهت استفاده مستمر اعضاء هيئت علمي و دانشجويان دكترا و كارشناسي‌ارشد مي‌باشد.
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1397-2-19 10:54        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ