معرفي گروه

     بخش فارماکولوژی همزمان با تاسیس دانشگاه شیراز  در سال 1328 شروع بکار نموده و به تدریس دروس فارماکولوژی و ارائه دروس فوق لیسانس فارماکولوژی اشتغال داشته است و تا سال های بعد از انقلاب دوره فوق لیسانس ادامه داشته که از اساتید خارجی در امر تحقیق و تدریس استفاده می شده است. بعد از انقلاب برای تدریس فارماکولوژی از اساتید بالینی خصوصا بخش داخلی کمک گرفته می شده است . بعد از سال 1363 اساتید فارماکولوژی جدید در بخش مشغول بکار شده و از سال 1378 به طور کامل عهده دار تدریس فارماکولوژی و کارهای تحقیقاتی شده اند. در سال 1379 دوره Ph.D  فارماکولوژی در بخش تصویب و اولین دوره دانشجویان در همان سال در بخش پذیرفته شده اند. هم اکنون تعداد 7 نفر عضو هیات علمی در بخش در زمینه های مختلف فارماکولوژی مشغول تدریس و تحقیق می باشند. دو دوره دانشجویان Ph.D فارغ التحصیل شده و هم اکنون 15 دانشجوی دیگر مشغول به تحصیل   می باشند.

اهداف و رسالت گروه

   تدريس فارماكولوژي به تمام رشته هاي علوم پزشكي از جمله پزشكي، دندانپزشكي،داروسازي،پرستاري، مامايي، فيزيوتراپي، تغذيه، علوم آزمايشگاهي، فوريتهاي پزشكي، مدارك پزشكي و هوشبري در جهت آشنايي آنان با گروههاي مختلف دارويي مي باشد علاوه بر اين تربيت فارغ التحصيلان تخصصي فارماكولوژي به صورتي كه بتوانند در دانشگاه فارماكولوژي تدريس نمايند يا در مراكز مختلف دانشگاهي در رشته فارماكولوژي تحقيق نمايند.


امكانات موجود در گروه

امكانات و تجهيزات آموزشي، كمك آموزشي و پژوهشي مختلف در اين گروه وجود دارد كه در آزمايشگاه‌ها و فضاهاي آموزشي تحقيقاتي مستقر شده است 

1- آزمايشگاه شيمي

2
- آزمايشگاه كشت سلولي

3
- آزمايشگاه قلب و عروق

4
- آزمايشگاه فارماكولوژي

 

 


تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1395-8-16 13:47        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ